ana sayfa | site haritası
Hakkımızda Ürünler Servis SSS İletişim English  


ULTRAFLEX / UFLEX

İçten Takma Makinalar İçin

İçten takma motorlu tekneler için, Hydraflex 20 metreye kadar teknelerde kullanılmak üzere 2 hatlı hidrolik dümen kumanda sistemleri tasarlamıştır. Bu sistemler, tek veya çift istasyonlu olabileceği gibi, kolay montaj, sorunsuz uzun süre hizmet ve kolay dolum ve hava tahliyesi gibi özelliklere sahiptir.

Boyları 9-14 m arasında tekneler için, LD serisi dümen pompalarını ( LD25-LD35-LD42 ),ve I-B116, I-B173 veya I-B222 tipi dümen silindirlerinden uygun olanını tavsiye ederiz. Bu sistemler hem az yer tutmalarıyla, hem de sadece iki adet plastik veya bakır boru ile irtibatlandırılarak çok kolay monte edilemeleriyle dikkat çekerler. Dümen pompalarında hem aşırı basınca karşı sistemi koruyan bir emniyet valfi, hem de dümenciyi dümen reaksiyonunu elde devamlı karşılamaktan kurtararak bir kilit valfi bulunur. Bu valf aynı zamanda, çift istasyonlu kumandalarda da şarttır.
Daha büyük boydaki teknelerde ise, HD-63 tipi dümen pompası ile I-B293, I-B378 veya I-B648 tipi silindirlerden biri kullanılır. Bu tip uygulamalarda, bakır boru kullanımı tavsiye edilir.
Lütfen bu tavsiyeleri, genel bir bilgi olarak kabul edin, Zira hangi tipin doğru seçim olduğu, burada sayılanlardan başka birçok faktöre dayanır. Örneğin, deplasman, dümen palası tip ve boyutları, tekne hızı, kullanım amacı v.s. Tereddüt durumunda daima bir üst boy kullanılmalıdır.
İçten Takma Makinalar İçin
Copyright © 2003 Suat Karaosman - Dizel Ticaret ve Sanayi A.Ş.